Investor projektu

Spolehněte se na stabilního a spolehlivého investora!

Značka BICZ je synonymem úspěšné společnosti, která působí v oblasti investic do výnosových nemovitostí i developerských projektů.  Zaměřuje se zejména na bytové nemovitosti v regionech. Díky úspěšnému modelu podnikání může část zisků věnovat na dobročinné účely.

Web investora
My v BICZ věříme, že podnikat lze eticky, férově a s ohledem na životní prostředí i život ve městech.

Šulcova cihelna - domov, investice, inspirace!

Ať už hledáte nový domov pro svoji rodinu, bezpečnou investici nebo pouhou inspiraci, jste na správném místě. Mnoho vysoce kvalifikovaných lidí vytvořili skvělý tým, který je podepsaný pod tímto novým projektem. Jsme přesvědčeni, že tvoříme dlouhotrvající hodnoty. Tak jako vy, jsme i my rovněž matky, otcové, investoři, řemeslníci, dcery, synové, obchodníci, řidiči, asistentky, architekti, makléři, IT specialisté – jsme obyčejní lidé, kteří hájí morální principy i seriózní přístup… a vy se na nás můžete jednoduše spolehnout. Tým projektu Šulcova cihelna.

Historie Šulcovy cihelny

….po tom, co se stal majitelem cihelny Josef Emil Šulc, výrobu cihel zmodernizoval mnoha investičními záměry. K výrobě cihel a střešních tašek přibyla výroba chlévských dlaždic JUBIL, jež J. E. Šulc přihlásil k patentování dne 3. 3. 1928. Reklama volala: „Náš bulik se chlubil, že má dlažbu JUBIL!“ Patent byl chráněn od 15. 2. 1929 patentovou listinou č. 29300 pro strojní kruhovou cihelnu Stěžery, J. E. Šulce.

Největší rozkvět prodělala cihelna kolem roku 1931, kdy udržované budovy a byt pro správce se zahrádkou byly rozšířeny i o domky s deputátními byty pro 10 cihlářských dělníků. Výroba prosperovala až do období krize v letech 1933 – 1934. Aby zamezil J. E. Šulc propouštění dělníků a útlumu výroby, zadlužil statek ve Stěžerách a zastavil svůj dodnes krásný dům na křižovatce k Těchlovicím u banky.

Vyráběl produkty do zásoby. Stájová dlažba JUBIL měla stálý odbyt a zásoby cihel byly odbyty v r. 1938, kdy se u Hradce Králové začalo stavět letiště. Tak cihelna před 2. světovou válkou jela opět naplno. Po zabrání cihelny Němci v roce 1939 pracovala pod německou kontrolou po celou válku. V roce 1943 vyráběla 1.429.000 cihel. V roce 1946 byl do cihelny zaveden elektrický proud.

Šulcova parní cihelna byla znárodněna 20. ledna 1954, poté přešla pod ředitelství Středočeské cihelny n. p. Zlomený, rozzlobený a okradený Josef Emil Šulc těžce onemocněl a zemřel v péči svých dvou dcer 15. září 1955. V dalších letech cihelnu postupně spravovalo několik institucí. Výroba cihlářských výrobků byla ukončena v r. 1978. Lze si jen přát, aby duch čestného, slušného a kvalitního podnikání pana továrníka Josefa Emila Šulce byl stále mezi námi.

Zpracovala 14. 7. 2019 MgA. Magdalena Bílková Tůmová – vnučka J. E. Šulce